Namaz Hayatımızı Değiştirdi

Özel Asfa Fen Lisesi 10-A ve 11-A sınıfı öğrencileri “Önce Namaz” projesiyle hayatlarında yaşadıkları değişimi anlattı. Öğrencilerimizin görüşleri:

“Önce Namaz” projesi bizim hayatımızda da bir ilki gerçekleştirmemize yaradı. Şimdiye kadar hayatımızda çok planlamalar yaptık. Ders planları hazırladık, onlara uymaya çalıştık. Dersler, testler, konu tekrarları önceliğimiz oldu. Bu projeyle bir eksiğimizi hatırladık, daha doğrusu yanlışımızı fark ettik. Biz hiçbir programımızı namaz vakitlerine göre yapmıyorduk, namaz kılıyorduk ama çok da titiz davranmıyorduk. Cemaatle kılmıyor ya da kazaya bırakıyorduk. Üstelik hiçbir arkadaşımıza namaz kılması için destek olmuyorduk.

“Önce Namaz” projesiyle planlamamızı namaz vakitlerine göre yaptık ve zamanın daha verimli geçtiğini fark ettik. Namazla ilgili panolar hazırladık, namazı unutturmayacak sözlerle süsledik sınıfımızı. Sınıf olarak camilere gidip namaz kıldık, bu hazzı birlikte yaşadık. Arkadaşlarımıza namaz konusunda destek verdik. Cemaatle namaz kılmaya özen gösterdik. Kısacası önceliğimiz değişti ve artık namaz oldu.

10/ A -11/A FL