ANKARA ÖNCE NAMAZ PROJESİ FİNALİ

40 gün önce bu seferberliğe başlarken “Önce Namaz” projesiyle öğretmen, veli ve akademisyenler tarafından namaz ibadeti hakkında çok yönlü kazanım ve davranış değişikliği sağlayarak her yaş grubundan Asfa’lı öğrencilerin yanı sıra kampanyayı takip eden tüm küçük ve büyük herkesin namazın gerekliliğini kavramalarını ve bu ibadete sahip çıkmaları hedeflendi.

Proje sürecinde Bilgi yarışmaları, Karikatür yarışmaları, Resim ve şiir yarışmaları, seminerler düzenlendi. Camiler gezildi, sunumlar hazırlandı, etkinlikler yapıldı, röportajlar ve anketler yapıldı, makaleler ve yazılar yazıldı, Asfa Talks sunumları ile videolar çekildi ve facebook’ta oylandı, namaz ile ilgili kitaplar okundu. 

Toplamda her sınıf için namazla ilgili 6 ayrı yarışma düzenlendi ve bu aktiviteleri toplu sabah namazı kılarak ve ödül töreni ile taçlandırdı.

İstanbul’da 1 Ocak 2014 Çarşamba tarihinde Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde gerçekleşen final programı, Başkent Ankara’da 4 Nisan 2014 Cumartesi günü Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde Binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Final programında Her sınıfın Birincisine ve Final Sabahı Camiye gelenlerde 10’ar kişiye Kur’a ile orijinal KÂBE ÖRTÜSÜ hediye edildi.

Program sabah namazı sonrası kahvaltı ikramı ile son buldu.

Namaza gönül vererek katılım gösteren ve “önce namaz” diyen tüm dostlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.

video_izle