Unutamadığım Namaz

Önce namaz projesi kapsamında 6. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen anı türünde kompozisyon yarışması sonuçları belli oldu. Yazdığı kompozisyonla 6-B sınıfından Zeynep Karabacak birinci oldu.

z_kompozisyon

Öğrencimizin kompozisyonu:

 

İLK DOKUNUŞ

İlk namaz denilince aklıma küçüklüğüm gelir. İlk namazım, Allah’ a ilk dokunuşum olmuştu. O anki mutluluk hiçbir yerde yok.

İlk namazımın fotoğrafını görünce hatırladım o heyecanlı anı. Başı yarım yamalak örtülmüş, başörtünün kenarlarından kıvırcık saçları çıkmış, annesinin bol eteğini giymiş bir kız. Babasıyla rükûya inmiş, babasına bakarak gülümseyen bir kız var orada. Beni namaza teşvik eden kişi babamdı. Babam secdedeyken onun sırtına atlarmışım. Bir namaz sonrası babam ‘’Haydi sende benimle kıl.‘’ demiş. Yatsı namazını birlikte kılmışız. O zamanı az hatırlasam da, ilk namazımda ne kadar mutlu olduğumu hatırlıyorum. İkinci bir açı daha paylaşmak istiyorum. Namaz kılarken hep gülümsüyorum. Hatta hiçbir okul gezisinde çekildiğimiz fotoğraflarda o kadar güzel gülümseyemiyorum. Namaz kılarken içime bir mutluluk doluyor. Günün sinirini namazla atmış oluyorum.

Sonuç olarak, namaz insanı rahatlatıyor ve mutlu ediyor. İlk namazımda çok heyecanlıydım ve babama beni teşvik ettiği için teşekkür ediyorum, kendisi bunu okuyamasa bile.

 

                                                                                                                                                                              Zeynep KARABACAK  6-B